Máte dotaz?
800 888 101
Volejte bezplatně Po-Pá: 9:00 - 16:00

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch

Jedná se vlastně o klasickou dělenou klimatizaci. Dnes již každá moderní klimatizace nejen chladí, ale umí i topit. Ne všechny typy jsou však zcela vhodné na topení při nízkých venkovních teplotách.

Pokud chcete klimatizaci využívat i na topení, tak její výběr je o něco komplikovanější, než když ji chcete používat pouze na chlazení.

Nejdříve je důležité zjistit si provozní rozsah teplot, ideální je klimatizace s možností topení minimálně do -15 oC. Klimatizace zvládají i nižší venkovní teploty, ale již s nízkou účinností.

U klimatizace se mění účinnost na základě venkovní a požadované vnitřní teploty. Dále je důležité si uvědomit, že čím je venkovní teplota nižší a námi požadovaná vnitřní teplota vyšší, tím se snižuje účinnost klimatizace. Tedy pokud mám klimatizaci s účinností (chlazení) Qch 2,6 kW a (topení) Qt 3,3 kW, tak toto jsou hodnoty platící jen při určitých normovaných teplotách. Pro topení to je venkovní teplota 7 oC a vnitřní požadovaná 20 oC. Pokud budu chtít topit na 21 oC a venku bude -15 oC, tak již bude účinnost topení pouze Qt 2,29 kW, tedy o 1,01 kW nižší.

Klimatizace je ideální na přitápění jaro/podzim, kdy dokáže zajisti požadovanou teplotu mnohem rychleji, než konvenční topení a přitom s velikou účinností, tedy s nízkými provozními náklady.

Klimatizace nabízejí i další funkce lišící se v rámci výbavy jednotlivých typů. U klimatizace dále můžete využívat funkce vysoušení, filtrovaní vzduchu, dezinfekce vzduchu a ještě mnoho jiných.

Tepelné čerpadlo vzduch/vzduch 

Máte zájem o tepelné čerpadlo?
Kontaktujte nás.

Pokud máte jakékoliv otázky, rádi pomůžeme a poradíme.

Jméno a příjmení

Please let us know your name.
Telefon

Invalid Input
E-mail *

Vložte prosím svou e-mailovou adresu
Zpráva

Please let us know your message.Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Nahoru