Máte dotaz?
800 888 101
Volejte bezplatně Po-Pá: 9:00 - 16:00

Tepelné čerpadlo SAMSUNG

Existují tepelná čerpadla různého typu. Princip tepelného čerpadla spočívá v tom, že někde odebere teplo a jinde ho předá. Jsou tři základní typy tepelných čerpadel: voda-voda, země-voda a vzduch-voda. Voda-voda, kdy využíváte teplo z vody, nejčastěji studny. V našich podmínkách je tento způsob prakticky velmi špatně realizovatelný i vzhledem k jeho složitosti a provozním požadavkům.

Země-voda se dělí na dva základní typy jeden využívá zemní vrty a druhý zemní kolektory. Tato tepelná čerpadla jsou již dnes na ústupu, vzhledem k jejich vysoké pořizovací ceně a tedy špatné ekonomické návratnosti.

Vzduch-voda, momentálně nejpraktičtější typ tepelného čerpadla. Jedná se vlastně o instalačně nenáročné zařízení, které využívá tepla ze vzduchu. V hydroboxu se převádí získané teplo do vody a v případě velmi nízkých venkovních teplot v sobě hydrobox ukrývá malý elektrokotel, kterým si může pomoci. Není potřeba akumulační nádoba a například tepelná čerpadla Samsung mají účinnost při -10 oC 90 %.

Tepelné čerpadloU tepelných čerpadel je důležité si uvědomit, že se jedná o nízko teplotní topení. Pro co nejekonomičtější provoz je ideální teplota topné vody do max. 45 oC. Čím vyšší teplotu topné vody budete používat, tím nižší bude účinnost, tedy o to více zaplatíte za elektřinu. Ideální je tedy mít podlahové topení, samozřejmě můžete mít i radiátory, ale jejich rozměry musí odpovídat nízkoteplotnímu systému. Další výhodou tepelného čerpadla je využívání nižší sazby za elektřinu, kterou máte poté k dispozici pro celý dům.

Tepelná čerpadla EHS Samsung se vyrábí ve třech řadách: EHS Mono, EHS Split a EHS TDM

Ekologický systém vytápění SAMSUNG EHS

V uplynulých několika dekádách byl náš život obohacen obrovským technologickým rozvojem, který však s sebou přinesl i vážné problémy, jako jsou například globální oteplování či vyčerpání zásob nerostných surovin. To jsou problémy, jež ohrožují naši planetu a budoucnost našich dětí.
Společnost Samsung zaměřila své úsilí na vývoj produktu, jenž chrání jak životní prostředí, tak i jeho zdroje. Naše děti tak vyrostou ve světě se slibnější, zelenou budoucností. Naše neutuchající snahu o vytvoření ekologických produktů jsme nyní nasměrovali do oblasti rezidenčního vytápění, pro nějž jsme vyvinuli systém ekologického vytápění.
Díky výhodám nového ekologického systému vytápění tepelným čerpadlem Samsung EHS můžeme přispět k alespoň trochu udržitelnější budoucnosti naší planety.

Ekologický systém vytápění


Proč zvolit tepelné čerpadlo Samsung EHS?

Je to perfektní řešení pro kontrolu klimatu vašeho domova. Tepelné čerpadlo vzduch-voda a vzduch-vzduch Samsung je prvotřídním ekologickým systémem vytápění a chlazení. Tepelné čerpadlo Samsung EHS využívá obnovitelnou energii pro podlahové vytápění a ohřev vody a zároveň se stará o vnitřní klimatizaci - vytápění či chlazení. Tepelné čerpadlo SAMSUNG teď můžete využívat po celý rok a zároveň celkově ušetřit na účtech za energii.

Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch
Vytváří domácí pohodlí a rychle dosahuje stabilní teploty. Je možné jej využít i k ochlazování v létě a vytápění v zimě.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda
Vytváří domácí pohodu pomocí úsporného a účinného systému, který využívá energii venkovního vzduchu k ohřevu radiátoru, podlahového topení a pitné vody.

Výhody tepelného čerpadla SAMSUNG EHS

Snížení provozních nákladůSnížení provozních nákladů až o 33,3 %
Tepelné čerpadlo Samsung EHS je známé svoji úsporností světové úrovně (systém podlahového vytápění o výkonu 11 kW s topným faktorem 4,55) a je schopen snížit provozní náklady o 33,3 % v porovnání s plynovým kotlem.

Cenová a prostorová úsporaCenová a prostorová úspora až 50 %
Díky venkovní jednotce s funkcemi vzduch-voda a vzduch-vzduch ušetříte se systémem Samsung EHS na vstupní pořizovací ceně, poplatcích za instalaci a prostoru, jenž by byl potřeba pro další venkovní jednotku.

Vysoký výkonVysoký výkon při nízké teplotě
Tepelné čerpadlo Samsung EHS obsahuje invertorový kompresor, jehož provoz se optimalizuje v závislosti na venkovní teplotě, a nabízí tak topnou kapacitu 90 % při teplotě -10 °C a spolehlivou ochranu proti zamrznutí při -20 °C.
* Produkty o výkonu 6 kW a 11 kW

Typické sezónní použitíTypické sezónní použití
V každém ročním období je pro různé klima potřeba jiné řešení vytápění. Tepelné čerpadlo Samsung EHS můžete používat po celý rok bez ohledu na to, zda panuje teplé či studené počasí. Jedinou venkovní jednotku je totiž možné využít pro chlazení i vytápění prostřednictvím funkcí vzduch-voda i vzduch-vzduch.

FlexibilitaFlexibilita
Tepelné čerpadlo Samsung EHS je možné implementovat spolu s dalšími volitelnými produkty, jako jsou například akumulační nádrž, bojler, solární panel či záložní kotel, čímž systém získává nevídanou všestrannost.

 

Máte zájem o tepelné čerpadlo?
Kontaktujte nás.

Pokud máte jakékoliv otázky, rádi pomůžeme a poradíme.

Jméno a příjmení

Please let us know your name.
Telefon

Invalid Input
E-mail *

Vložte prosím svou e-mailovou adresu
Zpráva

Please let us know your message.Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Nahoru