Máte dotaz?
800 888 101
Volejte bezplatně Po-Pá: 9:00 - 16:00

Nejčastější dotazy

 

Co je topný faktor?

Topný faktor se používá k měření energetické účinnosti systému tepelného čerpadla. Například topný faktor 4 znamená, že na každý kW vstupní energie vyprodukuje systém 4 kW výstupní energie ve formě tepla, což znamená, že systém pracuje s účinností 400 %.

Je snadné instalovat přídavnou klimatizaci po instalaci systému EHS?

Je relativně snadné ke stávajícímu instalovanému systému EHS namontovat přídavnou klimatizaci. Pracovník provádějící montáž musí rozpojit stávající potrubí s chladivem, k němuž namontuje další potrubí vyžadované novou klimatizací.

Jak často vyžaduje systém EHS údržbový servis?

Pro optimální provoz a účinnost je vyžadována každoroční prohlídka, v rámci níž se zkontroluje především tlak vody, ovládací skříň a ventily. Prohlídka trvá přibližně jednu až dvě hodiny.

Je možné instalovat systém EHS se záložním kotlem?

Ano, je to možné. Záložní kotel je nutné elektrickou kabeláží připojit k hydro jednotce systému EHS. Od tohoto okamžiku bude záložní kotel řízen v závislosti na okolní teplotě.

Je snadné namontovat solární panel později?

Solární panel můžete namontovat i později, je však nutné zvolit vhodný model nádrže s horkou vodou, kterou je možné připojit k solárnímu panelu.

Může tepelné čerpadlo okamžitě dodávat horkou vodu?

Ne. Systém EHS pracuje s nádrží shromažďované horké vody, a určitou dobu proto trvá, než se voda uvnitř ohřeje. Teplota obsažené vody se však automaticky udržuje kolem nastavené hodnoty a horkou sprchu si tak můžete dopřát kdykoliv.

Mohu se sprchovat horkou vodu a zároveň používat klimatizaci ke chlazení?

Určitě. Horká voda, kterou se sprchujete, se shromažďuje v nádrži na domácí horkou vodu. Teplota nashromážděné vody se v zimě či v létě udržuje automaticky kolem nastavené hodnoty, a horkou sprchu si tak můžete dopřát i v případě, že je klimatizace systému EHS nastavena na chlazení místností.

Je možné klimatizací vytápět místnost a zároveň i ohřívat horkou vodu?

Technicky vytápí systém EHS místnosti a ohřívá vodu odděleně pomocí technologie TDM, která tento provoz přepíná. Bude vám však připadat, jako by vytápění i ohřev vody probíhaly současně.

Do jaké míry dojde k narušení provozu při montáži systému EHS?

Montáž systému EHS se příliš neliší od instalace jiných produktů, a k žádnému zvláštnímu narušení proto nedojde. V případě, že pro vytápění podlahy použijete jiný zdroj tepla, můžete využít stávající potrubí podlahového vytápění a tepelný zdroj vyměnit.

 

Máte zájem o tepelné čerpadlo?
Kontaktujte nás.

Pokud máte jakékoliv otázky, rádi pomůžeme a poradíme.

Jméno a příjmení

Please let us know your name.
Telefon

Invalid Input
E-mail *

Vložte prosím svou e-mailovou adresu
Zpráva

Please let us know your message.Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Nahoru