Máte dotaz?
800 888 101
Volejte bezplatně Po-Pá: 9:00 - 16:00

Proč se vyplatí tepelné čerpadlo

Začátek topné sezony neodvratně vypukl a s ním opět přicházejí úvahy nad možnými úsporami za teplo vašeho domova. Jednou z možností je i razantní změna druhu vytápění – například přechod na stále populárnější tepelné čerpadlo. Shrnuli jsme pro vás několik důvodů, proč se vám může tepelné čerpadlo opravdu vyplatit, a to nejen s aktuálními dotacemi na jeho pořízení.

Tepelné čerpadlo představuje moderní, úspornou a ekologicky šetrnou variantu vytápění. Dokáže zajistit energetickou nezávislost vytápění, ohřevu vody i klimatizace. Díky tomu, že tepelná čerpadla využívají obnovitelné zdroje energie ze země, vzduchu nebo vody, bude provoz vašeho domu nebo bytu ekologický a náklady můžete snížit až o polovinu.

Momentálně nejpraktičtější typ tepelného čerpadla je systém vzduch-voda. Jde o instalačně nenáročné zařízení, které využívá tepla ze vzduchu. K vytápění ovšem můžete používat i tepelné čerpadlo vzduch-vzduch, což je v podstatě klasická dělená klimatizace. Většina moderních klimatizací totiž dokáže nejen chladit, ale i topit. Ne všechny typy klimatizací jsou však zcela vhodné k vytápění při nízkých venkovních teplotách.

1. S tepelným čerpadlem ušetříte

Tepelné čerpadlo je ideálním způsobem jak se bránit stále stoupajícím cenám za plyn i elektřinu. Využívá obnovitelných zdrojů energie k získávání tepla pro topení i ohřev vody. Například tepelné čerpadlo Samsung EHS dokáže snížit provozní náklady oproti plynovému kotli až o třetinu. Není třeba se obávat ani vyšších nákladů na pořízení a instalaci tepelného čerpadla. Při současných cenách energií a životnosti čerpadel Samsung se investované peníze vrátí na úsporách do několika let.

2. Na tepelné čerpadlo navíc můžete získat dotaci

Na pořízení tepelného čerpadla navíc stále můžete získat od státu dotaci až 85 %, a to v rámci programů Nová zelená úsporám nebo Kotlíková dotace. Dotace se vztahují i na tepelná čerpadla Samsung. Více o aktuálních dotacích zde.

3. Vytápění pomocí tepelného čerpadla je komfortní

Tento moderní způsob vytápění je opravdu pohodlný a snadný, stejně jako třeba vytápění pomocí plynového kotle. Například oproti vytápění kotlem na tuhá paliva odpadá nutnost starat se o zásoby paliva, topení nebo vynášení popela a sníží se také prašnost v celém domě.

4. Tepelné čerpadlo má široké využití

Tepelné čerpadlo je možné implementovat spolu s dalšími volitelnými produkty, jako jsou například akumulační nádrž, bojler, solární panel či záložní kotel – čímž systém získává nevídanou všestrannost. Tepelné čerpadlo je tak možné využívat celoročně, v letních měsících třeba ke klimatizování nebo k vyhřívání bazénu. Návratnost nákladů vynaložených na pořízení tepelného čerpadla je tak o to rychlejší.

5. Když vám ohled na životní prostředí není lhostejný

Tepelná čerpadla jsou k životnímu prostředí mnohem ohleduplnější než většina ostatních zdrojů tepla. Jejich používáním se výrazně snižují emise skleníkových plynů a dalších škodlivin. Právě proto jsou tepelná čerpadla výrazně podporována Státním fondem životního prostředí a Ministerstvem životního prostředí v dotačních programech.

Pokud i vy zvažujete přechod na tepelné čerpadlo, neváhejte se na nás obrátit. Jakékoli dotazy ohledně konkrétních možností právě pro váš dům či domácnost vám rádi zodpovíme od pondělí do pátku na bezplatné lince 800 888 101, napsat nám můžete na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Poradíme vám i s možností využít některou z aktuálních dotací nebo ji pro vás vyřídíme na klíč.

Nahoru