Máte dotaz?
800 888 101
Volejte bezplatně Po-Pá: 9:00 - 16:00

Léta jsou u nás čím dál teplejší a možnost ochladit si přinejmenším místnost určenou ke spaní láká stále víc lidí. Tropická vedra trápí hlavně obyvatele větších měst, která se ani v noci nestíhají ochladit na únosnou teplotu. Uvažujete i vy o klimatizaci do bytu či domu a zajímá vás, zda stačí mobilní, anebo lépe poslouží „vestavěná“ jednotka?

Mobilní klimatizace se na první pohled jeví jako nejjednodušší řešení. Je levnější, méně náročná na montáž a dá se kdykoli přesunout jinam. Má však celou řadu nevýhod, a nejde zdaleka jen o slabší výkon a tudíž i menší účinnost.

Většina uživatelů mobilních klimatizací si stěžuje především na velkou hlučnost kvůli zabudovanému kompresoru, takže například v ložnici ji v noci těžko necháte běžet. Klimatizace také musí někam odvádět teplý vzduch, a to pomocí hadice, kterou je třeba vyvést ven otvorem ve zdi nebo okenní tabulce. Také energetická náročnost je u tohoto typu klimatizace vyšší. Mobilní klimatizace se tedy hodí pouze tam, kde je třeba občas nárazově ochladit místnost a kde vám nevadí větší hluk.

Naproti tomu pevné (stacionární) klimatizace jsou nejen daleko účinnější a tím ve výsledku i ekonomičtější, ale díky moderním technologiím nabízejí mnohem víc než jen chlazení a odvlhčování. Jejich pořizovací je cena je sice vyšší a je třeba počítat s menší stavební úpravou, zajistí vám však dlouhodobě klidný spánek a pohodlné a zdravé bydlení bez ohledu na venkovní prostředí. Účinné filtry moderních klimatizací čistí vzduch od alergenů, jako je prach nebo pyl, bakterií i některých virů a jsou tak ideální pro alergiky a citlivé jedince.

Pro byty a malé domy jsou jednoznačně nejvýhodnějším řešením Nástěnné klimatizace. Oceníte nízkou pořizovací cenu i snadnou instalaci a obsluhu. Pokud máte větší byt či rodinný dům, přicházejí v úvahu i praktické Kazetové klimatizace – montují se přímo pod strop a jedna venkovní jednotka může obsloužit až několik místností naráz.

S výběrem, údržbou i montáží klimatizace vám rádi pomůžeme. Díky široké škále zařízení značky Samsung najdeme optimální řešení i pro váš domov.

Výhody klimatizace Samsung

  • Široký výběr různých typů a provedení
  • Moderní design, který stylově doplní váš interiér
  • Špičkové technologie s důrazem na úsporu energií, maximální výkon a zdravé prostředí
  • Jednoduchá instalace, bezproblémová údržba i Montáž a servis klimatizací
  • Možnosti dalšího využití – například jako praktická Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch

Nahoru