Máte dotaz?
800 888 101
Volejte bezplatně Po-Pá: 9:00 - 16:00

Nejčastější dotazy

Nejčastější dotazy ohledně klimatizací. Jak vybrat klimatizaci, jak složitá je instalace klimatizace a další dotazy. Rádi Vám poradíme i po telefonu nebo mailu.

S čím mám počítat při instalaci klimatizace, zvládl bych to sám?

Klimatizace se skládá z venkovní a vnitřní jednotky (jednotek). Navzájem jsou propojeny měděným speciálně izolovaným potrubím, jež se spojuje pertly a specifickým svařováním. K venkovní jednotce je potřeba zajistit silové elektro napájení, a mezi jednotkami zajistit komunikační kabel. V jednotkách vzniká kondenzát vody, který je nutné odvést buď do odpadu, nebo někam ven, což není vždy úplně snadno řešitelné. Z toho je vidět, že instalace klimatizace není nic jednoduchého a vyžaduje značnou odbornost už při jejím výběru.

Budeme stavět RD a uvažujeme nad klimatizacemi?

Pokud jste ve stádiu, kdy Váš dům ještě nestojí, je dobré si nechat zapracovat klimatizování místností do projektu. Podklady, včetně softwarové podpory můžeme dodat Vašemu projektantovi. Můžete klimatizace realizovat i tak, že se nejdříve zajistí rozvody a případnou instalaci jednotek můžete odložit až do doby, kdy to vaše finanční situace umožní. Nahlédněte také do sekce Tepelná čerpadla, což je ideální kombinace úsporného topení a chlazení.

Jsem alergik, zhoršuje klimatizace kvalitu vzduchu?

Ne nezhoršuje, ba naopak. Samsung se věnuje se zvýšenou péčí ochraně zdraví. Klimatizace Samsung obsahují velmi kvalitní vícestupňové filtry, dokonce takové, které vzduch nejen čistí, ale dokonce zbavují bakterií, virů a alergenů. Klimatizace Samsung jsou navrženy tak, aby se po vypnutí jednotky filtry automaticky vysušily, a tím zabránili tvorbě plísní a bakterií. U klimatizace je důležité mít ji nastavenou na rozumnou teplotu a nedýchat vzduch přímo vycházející z jednotky, ale až naředěný s okolním vzduchem. Dále je důležité dodržovat údržbu čištění filtrů, cca po každých 500 hodinách provozu. Tedy i alergici si bez obav mohou dopřát komfortu klimatizace.

Vysušuje klimatizace při chlazení vzduch?

Ano, je to dáno principem klimatizování. Sušší vzduch však v létě zvyšuje tepelný komfort. Čím je vlhkost vzduchu vyšší, tím se člověk více potí a má pocit většího tepla a naopak.

Co znamená invertorová klimatizace?

Konvekční modely klimatizací fungují pouze na principu On/Off, což je značně nehospodárné, hlučné a nekonformní. Invertorová technologie využívá kontrolu výkonu klimatizace, čímž ušetří oproti konvenčním modelům až 40% energie. Výkon kompresoru klimatizace se přizpůsobuje požadované teplotě a tím dosáhne rychleji požadované teploty a udržuje ji mnohem stabilněji. Samsung využívá technologii Smart invertor, která je ještě úspornější a tišší, než běžné invertorové klimatizace.

Dá se klimatizací topit?

Ano, klimatizace Samsung umí nejen v létě chladit, ale umí i účinně topit, a to velmi úsporně. Dokonce vytopí místnost výrazně rychleji, než konvenční typy topení.

Nebude mě klimatizace rušit při spánku?

Klimatizace Samsung mají speciální funkci Good sleep II, která byla vyvinuta pro maximální komfort při spánku a tak, aby Vás svým chodem v noci nerušila.

Co znamená Split a Multisplit?

Split je klimatizace složená z jedné vnitřní a jedné venkovní jednotky. Multisplit umožňuje napojení více vnitřních jednotek na jednu venkovní.

Může být klimatizace bez venkovní jednotky?

Ano, ovšem opravdu funkční klimatizace obsahuje vždy venkovní jednotku. Existují mobilní klimatizace bez venkovní jednotky, tyto jednotky mají nízkou účinnost a jsou poměrně hlučné.

Může být venkovní jednotka umístěna na slunci?

Ano může, můžeme ji instalovat jak na jih, tak případně na střechu domu.

Jak je to s životností klimatizací?

Životnost klimatizace nejvíce ovlivňuje kvalita jednotlivých komponentů a délka provozu. Nejvíce zatížený a srdcem klimatizací je kompresor. Odborně instalovaná a pravidelně servisovaná klimatizace má životnost cca 15 let.

 

Máte zájem o klimatizaci?
Kontaktujte nás.

Pokud máte jakékoliv otázky, rádi pomůžeme a poradíme.

Jméno a příjmení

Please let us know your name.
Telefon

Invalid Input
E-mail *

Vložte prosím svou e-mailovou adresu
Zpráva

Please let us know your message.Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Nahoru